Szukaj usługi

Czego i gdzie szukasz:
Wyszukaj w pobliżu:

Z pewnością zastanawiasz się skąd się wzięła nazwa Manuru. Dlaczego nie nazwaliśmy naszej aplikacji internetowej rezerwacje, kalendarz internetowy lub system rezerwacji dla firm usługowych. Proszę, przeczytaj skąd wzięliśmy nazwę Manuru i dlaczego właśnie tą.

Wybierając nazwę aplikacji internetowej

Szukając nazwę dla aplikacji internetowej spotkaliśmy się z taka sytuacją rynkową:

  • Wiele domen jest już zajętych. To co nas mi kierowało przy wyborze nazwy to tez już zastana sytuacja. Nie jesteśmy pierwsi w tym biznesie, i na pewno nie ostatni. na pewno wkrótce powstanie wiele podobnych aplikacji internetowych. Stąd wiele, ciekawych adresów internetowych jest już zajęte.
  • Łatwość wymówienia i zapisania. Myśląc o nazwie aplikacji internetowej, myśleliśmy o nazwie uniwersalnej. Nazwie, którą będzie mógł w łatwy sposób każdy wypowiedzieć i wymówić przez osoby z różnych krajów, z różnych kultur.
  • Uniwersalność. Manuru jest aplikacją skierowaną do wielu, różnych branż. Z jednej strony Klientem aplikacji internetowej może być firma agroturystyczna działająca sezonowo przy rzece Pilicy, której biznes polega na wynajmowaniu kajaków i organizowaniu spływów po Pilicy. Z drugiej strony Klinika ortodontyczna na Wilanowie. Z kolejnej szkoła i ośrodek jazdy konnej na Sadybie.

Jak połączyć wspólną nazwą tak różne biznesy?

Jak wybrać wspólną, właściwa nazwę dla tak różnych grup klientów?

Nasz sposób wyboru nazwy aplikacji internetowej

Trudno wybrać dobrą nazwę dla systemu rezerwacji online. Sama nazwa system rezerwacji jest mało atrakcyjna. Zważywszy na fakt, że nie jest to tylko kalendarz online, ale również aplikacja posiadająca kilka dodatkowych funkcji nazwa powinna być bardziej uniwersalna.

To co łączy wszystkich Klientów - firm to rodzaj prowadzonej działalności. Są to usługi. Jeszcze raz USŁUGI. Manuru jest dla firm świadczących usługi.

Trudno jednak założyć domenę usługi, która będzie zrozumiała dla osób spoza Polski. Sama domena usługi jest zresztą już zajęta. Domena twoje usługi również. W poszukiwaniach nazwy domeny poszedłem dalej.

Na początku była litera. Na początku było M. Duże M. M jak Manuru.

Myśleliśmy o wielu, różnych nazwach usługi ciągle krążyły wokół nas.

Swoją przygodę w poszukiwaniu marki rozpoczęliśmy od pierwszej litery, od M. Dlaczego M, ponieważ dla nas M jest literą pełną, otwartą i łatwo wpisać ją w kwadrat, na czym nam bardzo zależało.

Manu w wyrazie Manuru

Każdy, kto uczył się historii słyszał o Manufakturach. Zakładach rzemieślniczych, w których tworzone produkty powstawały poprzez pracę ludzkich rąk. Nazwa manufaktura pochodzi od Manus po łacinie ręka, dłoń. I to dla nas był wyznacznik usług. To co łączy wszystkie usługi, to jest człowiek, czynnik ludzki. Jeżeli aplikacja internetowa jest dla firm usługowych to pasuje do niej nazwa Manus, albo przynajmniej jej część. Usługi, które można zarezerwować poprzez Manuru są wykonane przez ludzi, wykonane nazwijmy to ręcznie. Może nie do końca np. jazda konna, wynajęcie domku letniskowego.

Ru w wyrazie Manuru

Końcówka ‘ru’ ma dwa źródła.

Pierwszy to początek nazwy rzeki we Włoszech. Rzeki Rubikon, która jest bardzo znana od wielu, wielu lat. Dla mnie oznacza to symboliczne przekroczenie pewnej granicy, miejsca, po przekroczeniu którego, nie można się już cofnąć. Tym miejscem jest model biznesowy aplikacji internetowej. W modelu tym, o którym już wspomniałem, założyliśmy, że aplikacja internetowa jest za darmo. Manuru jest za darmo na zawsze. Dla nas, osób które musiały zaangażować się, poświęcić czas aby stworzyć Manuru.pl to wyzwanie, z którego nie chcę się wycofywać.

Drugie źródło dotyczy związku osobistego oraz faktu, że zależało nam aby poza literą ‘M’ w nazwie Manuru, wszystkie inne litery były małe, nie było tam liter np. d, p, f, h, j, itd.

Co znaczy Manuru

  • Manuru to także miejscowość w Indiach. Ale to się okazało dużo, dużo później.
  • Manuru jest też nazwiskiem w Indiach. Wiele osób je używa i nosi.
  • Manuru jest też połączonym wyrazem dwóch innych Manu oraz Ru.

Zalety

Darmowa promocja

Darmowa Twoja strona www, wizytówka Twojego biznesu.

Zakładając aktywne konto w Manuru Twoja firma zyskuje dodatkową prezentację w Internecie. Twoja firma posiada unikalną stronę www w domenie Manuru. Możesz na niej zamieszczać informacje i zdjęcia, opisywać oferowane przez Twoją firmę usługi. Informować Klientów o promocjach.

Za darmo

Korzystając z Manuru możesz nie ponosić ŻADNYCH, PODKREŚLAM ŻADNYCH KOSZTÓW. Wystarczy, że w swoim profilu wybierzesz, sposób komunikacji z Tobą oraz Twoimi Klientami TYLKO poprzez pocztę elektroniczna, emaile.

Ale proszę pamiętaj, w takiej sytuacji Twoi Klienci nie otrzymają przypomnienia o wizycie poprzez SMS. Ci z Twoich Klientów, którzy nie mają skonfigurowanej poczty elektronicznej na telefonie lub smartfonie nie otrzymają żadnej informacji potwierdzającej wizytę na tym urządzeniu.

Rejestracja 24h

Nie czekaj na telefon od Klienta. Pozwól, aby zarezerwował wizytę, kiedy tylko będzie tego potrzebował. W tym czasie Ty możesz w pełni poświęcić się obsłudze Klientów znajdujących się w Twojej firmie.

Łatwość korzystania

Nie musisz codziennie sprawdzać, kto, jaką usługę zamówił. Wszystkie niezbędne informacje otrzymasz emailem lub SMS’ m. Wystarczy, że podasz adres email w swoim profilu w Manuru.

Bezpieczeństwo

Każdego dnia cały system Manuru jest kopiowany. Twoje dane raz wprowadzone do Manuru NA PEWNO nie znikną. Dodatkowo, w celu bezpieczeństwa jesteśmy w stanie blokować adres IP osób lub robotów, które logują się do systemu w celach niezgodnych z regulaminem.

Przypominacz

Jeżeli wybierzesz taką opcję w swoich ustawieniach. Manuru automatycznie wysyła powiadomienia SMS do Klienta. Również zapisuje w jego kalendarzu w telefonie wizytę.

Usługi lkalne w zasięgu z dowolnego miejsca na ziemi

Zamów usługę, zarezerwuj termin bez wychodzenia z domu

Dotrzyj do klientów z okolicy - globalnie

Opinie naszych kleintów:

Aneta:34 - Dzięki społeczności Manuru znalazłem swojego księgowego, i fryzjerkę

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam tempor elit vitae orci commodo aliquam. Morbi rutrum varius convallis. Curabitur arcu eros, dapibus non odio ac, scelerisque imperdiet lectus. In in arcu id nulla cursus scelerisque. Aliquam erat volutpat. Vivamus enim ante. sollicitudin ut laoreet nec, laoreet eu lacus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras blandit lacinia metus, a condimentum dolor posuere quis. Maecenas a lorem tincidunt, euismod diam quis, convallis metus. Mauris facilisis nunc dui, id elementum magna cursus nec. Morbi viverra quam eu pulvinar tempus. Curabitur egestas mollis sem eget porta.

Sylwia:27 - Społeczność Manuru pozwoliła mi zdobyć nowych kleintów

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam tempor elit vitae orci commodo aliquam. Morbi rutrum varius convallis. Curabitur arcu eros, dapibus non odio ac, scelerisque imperdiet lectus. In in arcu id nulla cursus scelerisque. Aliquam erat volutpat. Vivamus enim ante. sollicitudin ut laoreet nec, laoreet eu lacus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras blandit lacinia metus, a condimentum dolor posuere quis. Maecenas a lorem tincidunt, euismod diam quis, convallis metus. Mauris facilisis nunc dui, id elementum magna cursus nec. Morbi viverra quam eu pulvinar tempus. Curabitur egestas mollis sem eget porta.